10/06/2024 https://www.esin.av.tr/wp-content/themes/esin/images/esin.jpg

Fikri Mülkiyet ve Teknoloji

Fikri Mülkiyet ve Teknoloji Departmanımız iki ana uygulama alanından oluşmaktadır: Fikri Mülkiyet Hukuku ve Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Hukuku.

Fikri Mülkiyet ve Teknoloji Departmanı, (i) fikri ve sınai mülkiyet uzmanlığı, (ii) teknoloji ve telekomünikasyon sektöründeki endüstri bilgisi ve (iii) medyaya yönelik regülasyon ve içerik konularında deneyim üzerine inşa edilmiş geniş tabanlı bir çalışma alanıdır. Bu departmandaki avukatlarımız, fikri haklara ilişkin uyuşmazlık çözümü, ticari konular, yasal düzenlemeler ve birleşme ve devralma süreçlerine ilişkin fikri mülkiyet ve teknoloji hukuku odaklı çalışmaların yanı sıra marka tescili ve kişisel verilerin korunması gibi alanlar da dahil olmak üzere geniş bir uzmanlık yelpazesine sahiptir. Uzmanlık alanları arasında marka stratejisi oluşturulması, fikri mülkiyet davaları, dijital telif hakları, telekomünikasyon, yayıncılık, yeni medya, internet hukuku, e-ticaret ve veri koruma yer almaktadır.

Fikri Mülkiyet

Fikri Mülkiyet Hukuku Ekibimiz, telif hakları, marka, alan adları, patent, tasarımlar, ticari sırlar ve haksız rekabet de dahil olmak üzere fikri mülkiyet hukukunun her alanında hizmet vermektedir. Müvekkillerimize, sınai hakların Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde takibi, birleşme ve devralma süreçleri, icra süreçlerinin yürütülmesi ve uyuşmazlıkların takibi gibi fikri mülkiyete ilişkin hem çekişmeli hem de çekişmesiz konulardaki tüm aşamalarda destek sağlıyoruz ve müvekkillerimize fikri mülkiyet hakları yönetimini stratejik bir konu olarak ele alarak hizmet sunuyoruz.

Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon

Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Ekibimiz, kuralları değiştiren teknolojik ürünler geliştiren ve yenilikçi iş modelleri olan müvekkillerimize destek sağlamak için engin sektör bilgisinden yararlanmaktadır. Bilişim ve telekomünikasyon ürünlerinin ve hizmetlerinin kullanılması neredeyse her sektör için ihtiyaç haline gelmiştir ve uzman ekibimiz, müvekkillerimize sektörde öncü hale gelmelerine yardımcı olmak üzere birçok alanda güncel ve pratiğe dayalı hukuki çözümler sunmaktadır. Telekomünikasyon, yayıncılık, yeni medya, e-ticaret, paylaşımlı servisler, kişisel verilerin korunması ve veri güvenliği gibi köklü hukuki uzmanlık alanlarımızın yanı sıra, en güncel teknolojik gelişmelerden doğan ve henüz yerleşik bir hukuki uygulaması olmayan hukuki konularda da tam kapsamlı danışmanlık hizmeti vermekteyiz.